077-6049304 זמינים לשירותכם.
מחפש אינסטלטור אמין? הגעת למקום הנכון!

פתיחת סתימת שורשים בביוב במחיר מעולה!

נתקלתם בבעיית שורשים בביוב? בין אם זה בביתכם הפרטי או בבניין משותף, כולם סובלים מכך, כאשר שורשי עץ פיקוס או כל עץ אחר חודרים אל מערכת הביוב שלכם, לכלוך בצורת נייר, מגבונים ודברים שאינם מתקלים במהירות נתקעים בין השורשים ויוצרים בעיה קשה, כמובן שיש פתרון לשורשים בביוב, בין אם זה השמדת שורשים, מניעה או חיסול - המשיכו לקרוא או הזמינו שירות כעת.

בטרם תזמין, עיין במידע רלוונטי בפורטל האינסטלציה

אנו מספקים שקיפות מלאה - קפוץ אל המחירון עכשיו!
ביובית הינה הכלי המרכזי לפתרון הבעיה, לחץ כאן להזמנה .

סתימות שורשים בביוב איך ולמה?

מבין המגוון הרחב של בעיות אינסטלציה מהן עלול לסבול כל מבנה מגורים, ישנה גם תופעה הנקראת: "סתימת שורשים", והיא מהווה בעיה נפוצה יחסית בתוך עומקי הצנרת הביתית שלנו וכן בצנרת של החצר בבתים פרטיים ומסחריים כאחד. סתימות השורשים כשמן כן הן - סתימות אשר נגרמות בשל צמיחה של שורשי עצים ומיני צמחייה אל תוך הצנרת עצמה. שורשים, אם לא ידעתם, הם חזקים מאד, ולא ניתן להסירם בקלות – ועל כן יש צורך ליצור קשר עם שרברב מקצועי, אשר מתמחה כמובן בתחום אינסטלציה ספציפי זה, ויוכל להגיע בהקדם האפשרי ולשחרר את הסתימה המורכבת באופן יסודי ומקצועי.

האינסטלטור יטפל בסתימת השורשים שלכם

כיצד מטפלים בתופעה של סתימות שורשים? חשוב להבין כי סתימות שורשים אינן סתימות רגילות, וסביר כי אינסטלטור מקצועי, לא ישתמש בחומרים הרגילים לפתיחת סתימות שכן השורשים יכולים להיות עמידים נגדם. מקצוען בתחום כן יעשה שימוש בחותכי שורשים מקצועיים, אשר מחוברים אל מוטות אוקלון. מוטות אוקלון הם מוטות גמישים מאד ומצד שני גם קשיחים. אפשר לחדור איתם לתוך הצנרת עצמה מבחוץ, ולחבר אליהם מתקני חיתוך.

לא פוגעים בצנרת של המבנה - חיתוך שורשים בביוב

אם כן, ברור שעל מנת לפתוח סתימות שורשים, יש צורך לעבוד עם מכונות חיתוך. עם זאת, נשאלת השאלה, כיצד פותרים בעיה כזו, מבלי לפגוע בצנרת עצמה? גם כאן התשובה קשורה לבעל מקצוע מוסמך בתחום שעובד עם ציוד שיוכל להסיר את השורשים מבלי לפגוע בצנרת שלכם. יש לקחת בחשבון כי במקרים קשים של סתימות שורשים, תתבצע פתיחה כללית של הצנרת והחלפתה זאת כי לעיתים הפגיעה בצנרת הינה חמורה ונגרמו לצנרת חורים שלא משתלם לתקן על ידי ביצוע טלאי בתוך הצנתרת.

דוגמא לבעיית סתימת שורשים בביוב

במידה ונתקלתם בתופעה של סתימות שורשים, אתם מוזמנים לפנות אל האינסטלטור, לצורך טיפול מהיר ויעיל בבעיה. האינסטלטור עושה שימוש בציוד מתקדם, ובין השאר גם במוטות אוקלון, ובמצלמות המבוססות על סיב אופטי בכדי לאתר את מקור הסתימה. לאחר הזיהוי יבוצע חיתוך של השורשים, או במקרים הקשים, כאמור לעיל, תוחלף הצנרת הפגועה באופן חלקי לפחות. כשאתם פונים  אלינו אתם נהנים ממוניטין במגוון תחומי שרברבות הכוללים גם דוודים, שיפוץ אמבטיות, החלפות של ציודים סניטריים, איתור נזילות על ידי מצלמות תרמיות ועוד ועוד. פתיחת סתימת שורשים בביוב

אחת הבעיות הנפוצות ביותר של אינסטלטורים, אלו שורשים בביוב.

שורשי עצים נערמים במעמקים וגורמים לסתימה בביוב, על אף שנראה שהדרך לשם אטומה לחלוטין. השורשים חודרים דרך סדקים הקיימים בבטון (שאמור להיות אטום, אבל הוא לא) ולאט לאט הם פורצים את הסדקים בדרך לתחתית צנרת הביוב, דבר אשר יכול לגרום נזק לצנרת עצמה, נזק לסביבה וסתימות חוזרות ונשנשות, מחיר של טיפול בשורשים בביוב הוא לא זול ולעיתים מגיע לכמה אלפי שקלים, לכן מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע אשר מתמחה בחיתוך שורשים בביוב.

איך נפטרים משורשי עץ בביוב?

השיטה הנפוצה ביותר לטיפול בשורשים היא באמצעות דיזה חשמלית אשר בעזרתה חותכים את השורשים מהביוב (מעל 10,000 סיבובים בדקה לכל השלשלאות וסיבי הפלדה המחוברים בדרך כלל אל ביובית).
מכיוון ששורשים לא צומחים לאחר “טראומה” שכזאת, הטיפול יפתור את הבעיה באופן קבוע. בעבר היו צריכים לחפור בור, להוציא את הצינור ורק אז לגלות את מקור הבעיה. לא הרבה אנשים מסוגלים להאמין לזה, אבל אחד הדברים שהכי גורמים סתימות ביוב, זה ללא ספק שורשים בתוך הביוב. זה ללא ספק מסוג הדברים שעד שאתם לא תחוו, לא תוכלו באמת להבין. קצת קשה לתכנן מראש את צמיחת העצים במקביל לאותה מערכת אינסטלציה ביתית שלכם, לכן במקרים שכאלו, נהיה חייבים להזמין אינסטלטור המומחה לטיפול ומניעת שורשי עץ בביוב, שיבצע לנו עבודה בדיוק כמו שפורטה לעיל. הבעיה היא שלעיתים קרובות, בייחוד אם יש לכם צנרת ביוב  עשויה חמר, השורשים מצליחים לפלס דרכם מבעד לצינורות ולהפריע לעבודה תקינה של מערכת אינסטלציה, מהסיבה הזו חשוב מאד לבצע בדיקה מדי פעם בכדי לוודא שהם עוד לא פרצו וברגע שכן, יש להזמין שרברב בדחיפות.
פעולה מהירה של העניין, תעזור לכך שתוכלו לחסוך לא מעט כסף בזכות גילוי מוקדם. אין ספק שגם במקרה הזה, תחזוקה היא המפתח לשמירת על איכות לאורך שנים.

צנרת PVC

כיום נהוג להשתמש כמעט רק באותה צנרת PVC פופולארית, היא בעצם המועדפת על אינסטלטורים שונים ברחבי הארץ, מהסיבה שהיא הכי אמידה בפני שורשים בתוך הביוב ומצליחה לעצור אותם ולהחזיק מעמד במשך זמן רב. אך בעבר, היה נהוג להשתמש בחמר(כמו שאמרנו למעלה) למרות חוסר אמידותם, כך שאם אתם גרים בדירה ישנה, כנראה שנתקעתם עם הפחות טובה ועדיף שתזמינו שרברב שיעשה לכם החלפת צנרת, כדי שלא תיתקעו בעתיד. אורך החיים של צנרת ביוב הוא בדרך כלל עד עשר שנים, אך רצוי לבצע בדיקה מדי פעם כדי לוודא את תקינות הזרימה, נזילות, סתימות וכו’, מכיוון שעשר שנים זה הזמן המומלץ והאידיאלי, אך בלא מעט מקרים אולי יהיה תקלות כבר לפני תום העשור.

שורשי עץ פיקוס