077-6049304 זמינים לשירותכם.
מחפש אינסטלטור אמין? הגעת למקום הנכון!

תיקוני אינסטלציה עשה זאת בעצמך

אינסטלציה היא אחד התחומים שהכי מפחידים את רובנו, כמעט באותה המידה כמו תיקוני רכב. בכל עת בה אנו פונים למומחים בתחומים אלה, אנו חוששים שניפול קורבן למומחים שמפזרים מושגים בלתי מובנים לכל עבר, ובתמורה לכך משכנעים אותנו לבצע תיקונים במחירים מופקעים, שלא תמיד מובן אם באמת יש בהם צורך. אחת הדרכים להימנע ממצבים כאלה היא בראש ובראשונה לשמור על הצנרת שלכם עד כמה שניתן בכדי למנוע הופעת בעיות, נזילות ופיצוצים צינורות מלכתחילה. אמצעי נוסף הוא ללמוד לבצע הליכי אינסטלציה בסיסיים באופן עצמאי, על מנת לחסוך את העלות שכרוכה בהזמנת אינסטלטור כאשר נתקלים במשימה פשוטה כמו פתיחת סתימה, למשל.


כללי התנהלות בסיסיים


ראשית, חשוב מאוד לזכור שכל עבודה בבית צריכה להתבצע בזהירות, על מנת למנוע מצבים של פגיעה בבריאות. אף על פי שאינסטלציה אינה מסוכנת כמו עבודות חשמל, עדיין חשוב לשמור על בטיחות בעבודה. לדוגמה, אחד התהליכים החשובים שאתם יכולים לעשות בעצמכם וגם לחסוך מאוחר יותר בתהליך התיקון הוא איתור הנזילה, מה שעשוי להיות הרחק מן האזור בו מצטברים המים. לעיתים, הנזילה מתרחשת מחוץ לבית, בתוך הקירות או אפילו מתחת לאדמה. לשם איתור הנזילה תוך שמירה על בטיחות מירבית, מומלץ להיעזר בקסדה, וכאשר אתם פותחים פתח ניקוז באופן עצמאי, גם בבית – מומלץ להרכיב משקפי מגן. המשקפיים ימנעו פגיעה של זרמי מים בעיניים ויגנו עליהן מפני לכלוך והצטברויות עובש ורטיבויות שעשויות לגרום לדלקות בלתי נעימות.


פעולות נוספות שניתן לעשות לבד


כאמור, איתור מקור הנזילה הוא חלק חשוב בתיקון בעיה זו, אך מלבד זאת תמיד ניתן לבצע עבודות כגון החלפת ניאגרה, החלפת ברזים וניקוי תקופתי של פתחי הניקוז. עם זאת, כדאי מאוד להימנע מחומרים פותחי סתימות הבאות בצורת אבקה, משום שפעמים רבות מדובר ב"פלסטר" שמדביקים על שבר – החומר רק פותח פתח יציאה למים, אך אינו מנקה את מקור החסימה, ובטווח הארוך עשוי אף לפגוע בצינורות עצמם.


תחזוקה שוטפת


כאמור, פעולות מניעתיות עשויות להיות יעילות יותר ולמנוע תקלות עתידיות. ראשית, התקנה של רשתיות על פתחי הניקוז והימנעות מזריקת פריטים שעשויים לחסום את המעבר – זה כבר הליך חשוב באינסטלציה הביתית. גם בעת ביצוע הליכים שאינם מסוכנים לכאורה, חשוב לשמור על בטיחות בעבודה מכל הבחינות, ולעשות זאת בצורה שתתרום גם לאינסטלציה בבית. הקפידו לסגור את כל הברזים ולנתק את אספקת המים לבית כולו. מודעות גבוהה למה שמתרחש מתחת לפני השטח בבית שלכם תאפשר לשמור על התשתיות לאורך זמן וגם לחסוך בהוצאות על שכירת אנשי מקצוע.