077-6049304 זמינים לשירותכם.
מחפש אינסטלטור אמין? הגעת למקום הנכון!

איתור נזילות מים

נזק אסתטי הפוגע באיכות החיים – זהו ההיבט שבדרך גורם להתחיל את כל התהליך של איתור נזילות מים מלכתחילה. בתחילת הדרך אולי נבחין בכתמים קטנים (כתמי רטיבות) או שינוי צבע בקיר המלווים בכתמי טחב ועובש שונים. יתכן שתופענה שקערוריות בקיר ויש אפשרות שנבחין בהתקלפות של הטיח ושל הסיד מן הקירות. לכל אלו יכול להצטרף גם ריח לא נעים!

המשמעות של הזנחת טיפול בנזילות מים

נזק בריאותי – נזילת מים שלא אותרה ולא "זכתה" לטיפולו של מומחה של איתור נזילות מים שיאבחן אותה, תגרום במוקדם או במאוחר לעובש בקיר.
עובש שכזה מסוכן לאנשים בריאים בוודאי, אך יותר מכך יכול להוות נזק מיידי עבור ילדים, קשישים, חולי אסטמה וכדומה. עובש המשולב עם טחב הינו שילוב עוד יותר מסוכן.
הטחב והעובש גורמים לשוהים בחדר לנשום אוויר עכור המסכן את הבריאות של בני הבית. מומלץ לא לשהות כלל בחלל בית בו יש עובש וטחב ובוודאי שלא לישון בקרבת מקום שכזה.

איתור נזילות בתקרה

עניין של בטיחות – השילוב של מים המחלחלים דרך הבלוקים בכמות רבה ולאורך זמן יכול לגרום לנזקים משמעותיים למבנים עד כדי ערעור חוזק המבנה ובמקרים קשים אף סדיקה, תזוזה והתמוטטות ,חלילה, ליד או על יושבי המקום. 
ליקוי בנייה של ממש – במקרה של הזנחה ממושכת בדירה אשר בה מצוי מוקד של נזילת מים לא מטופלות, ברור כי ערך הדירה יפחת בכל הנוגע להערכת שווי של שמאי מומחה. הנוסחה הפשוטה היא - ליקויי בנייה מפחיתים את שווי הדירה, נקודה. 
טוב שכן קרוב מאח רחוק? לא בטוח במקרה של איתור נזילות – קיר שמשותף לכם ולדירות של השכנים, כמו גם רצפה שלכם שהיא תקרה של השכנים,
הם מקור ידוע לסכסוכי שכנים ותביעות נזיקין שונות. המים, באופן טבעי, מחלחלים ללא בעיה מנקודה אחת לשנייה "ללא סנטימנטים" לשכנים.
מדובר בסכומי פיצוי כספיים רבים שיש לשלם לשכנים – וזאת בהנחה שמגיעים להבנה. במידה שלא מגיעים להבנה, חלילה, אזי תיתכן תביעה בבית משפט של שכן א נגד שכן א וכדומה.
מעבר לכך, שכנים עויינים ומסוכסכים אותם אתם אמורים לפגוש בבית המשותף מידי יום ביומו הם בהחלט לא דבר רצוי!

סיכומו של עניין:

נזילות מים, רטיבויות ומיני עובשים הם עניין ויש לטפל בהם באופן בהול ומיידי! ככל שתקדימו לטפל כך ייטב לכם ולכל הסובבים את הנכס שלם.
אל תמתינו לניסים או להיעלמות ספונטנית של התופעה וזיכרו כי לא כל מה שלא רואים בהרכח לא קיים, נהפוכו, דווקא במקרה של המים, הנזק השקט החבוי מאחרוי הקירות יכול להיות עצום.